Bakan Kasapoğlu: Gençler neredeyse biz oradayız, sizler yeter ki talep edin

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Genç Ofis sayısının 300’ü geçtiğini söyledi.  Bakan Kasapoğlu, “Gençler neredeyse biz oradayız. Temel ideolojimiz bu. Sizler kâfi ki talep edin, birlikte bunların her birini birer birer gerçekleştirelim” dedi. 

Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi’ndeki Genç Ofis açılış merasimine katılan Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, “Gençler neredeyse biz oradayız. Temel ideolojimiz bu. O yüzden bugün ülkemizin en esaslı kurumlarından, üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitemizin Gölbaşı kampüsündeyiz. Bu açılışımız, başta siz pahalı gençler ve Ankara Üniversitemiz için güzel olsun” dedi.

Kasapoğlu, Genç Ofis sayısının her geçen gün arttığına işaret ederek, şöyle devam etti:

“Niteliğiyle de güçlenen bir çalışma. Natürel üniversitelerimiz bu manada bizim en değerli paydaşımız. Ankara Üniversitemiz bilhassa en güçlü paydaşlarımızdan biri. Yalnızca bu ay içinde 5 Genç Ofis açtık, yenilerini açacağız. Gençler ne talep ediyorsa, gençlerin muhtaçlığı neyse birlikte tartışacağız, birlikte karar vereceğiz. Birlikte açıp, birlikte yöneteceğiz. İştirakçi idare, genç iştirak bizim en büyük, en güçlü ideallerimizden biri. Her geçen gün iştirakçi ruhu, bu heyecanı, motivasyonu görmekten başka bir memnunluk duyuyoruz.”

“Genç Ofis sayımız 300’ü geçti diyen Bakan Kasapoğlu, “Buralar gençlerimizin yerleri. Onlar nasıl istiyorlarsa o denli dizayn ediyoruz. Onlar buraların gerçek sahibi, tıpkı Gençlik ve Spor Bakanlığının gerçek sahibi gençler ve sportmenler olduğu gibi” sözlerini kullandı.

“Her biri birer umut olan gençlerimizin her daim yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz”

Kasapoğlu, gençleri çok önemsediklerini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Sizler kâfi ki talep edin, birlikte bunların her birini birer birer gerçekleştirelim. Üreten, düşünen, tahlil eden, bununla birlikte kıymetleriyle geleceğe güçlü bir biçimde yürüyen gençlik en büyük idealimiz. Gençlerimizin her biri ortaya koydukları fikirler, projelerle dünyaya, beşere bakışlarıyla tüm insanlık için birer umut. Bizler de her biri birer umut olan gençlerimizin her daim yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Yer sizin, bu yeri nasıl büyüteceksek, bu yerle ilgili yeni açılımları nasıl geliştireceksek kapımız, gönlümüz her daim sizlere açık.” (AA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir