Borusan’ın ilk notadan beri destekçisi olduğu 51. İstanbul Müzik Festivali’nde birbirinden değerli sanatçılar müzikseverlerle buluştu


Borusan’ın ilk notadan beri destekçisi olduğu 51. İstanbul Müzik Festivali’nde birbirinden değerli sanatçılar müzikseverlerle buluştu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali’nde dünyanın dört bir yanından birbirinden değerli sanatçılar yer aldı. Borusan Holding’in ilk notadan beri destekçisi olduğu ve Festival Sponsoru olarak yer aldığı bir İstanbul klasiği olan festivalde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet unutulmaz konserler verdi.   

 Borusan Holding’in hem kurucuları arasında yer aldığı hem de ilk notadan beri destekçisi olduğu 51. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl da birbirinden değerli sanatçıları sanatseverlerle buluşturdu. Bir İstanbul klasiği haline gelen ve 1-17 Haziran arasında düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali 18 farklı mekânında gerçekleşirken 25 konserde, 60’ın üzerinde solist, topluluk ve orkestra sahne aldı. Festival konserlerini 25 bine yakın kişi izlerken Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) ve Borusan Quartet de unutulmaz konserlere imza attı.

Günümüz operasının en önemli isimlerinden Barbara Hannigan ülkemize ilk kez İstanbul Müzik Festivali kapsamında gelirken 3 Haziran’daki konserde Kanadalı ünlü soprano ve şefe Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşlik etti. Borusan Holding’in yüksek katkıda gösteri sponsoru olduğu konserde BİFO, Haydn, Gershwin gibi bestecilerin eserlerine yer verirken orkestrayı yönetirken bir yandan da eserleri seslendiren Barbara Hannigan, bir klasik müzik konserinin alışılmış kalıplarını yıkarak dinleyicilere enerjisi bir ân bile düşmeyen bir performans sundu.

Türkiye’nin önde gelen oda müziği topluluğu Borusan Quartet ile 5 Haziran’da gerçekleşen ve Borusan Sanat’ın yüksek katkıda bulunan gösteri sponsoru olduğu Festival Buluşması kapsamında seçkin bir repertuvar seslendiren genç Fransız müzisyen Lucienne Renaudin Vary, yaşının ötesinde bir olgunluktaki yeteneğiyle müzikseverleri büyüledi. Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın tarihi atmosferinde gerçekleşen buluşma ile aynı zamanda eş zamanlı olarak Caddebostan’da da canlı ve ücretsiz olarak yayınlanarak yüzlerce sanatsevere ulaşıldı.

İlk notadan beri destekçisi olduğu 51. İstanbul Müzik Festivali için iletişim kampanyası hayata geçiren Borusan holding, bu kapsamında Bir Festivalin Ardından adında mini belgesel hazırladı. Ayrıca ‘Bir İstanbul Klasiği’ konseptli bir reklam filmi serisi de hazırlayan Borusan Holding, filmde Galata Kulesi, vapur, tramvay, kedi gibi İstanbul’un klasikleşen ikonlarına yer vererek festivalin de bir İstanbul klasiği haline gelmesine ithafta bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir