Bu hafta altı film vizyona girecek

HAYALİMDEKİ DÜĞÜN

Jennifer Lopez, Josh Duhamel ve Lenny Kravitz’in başrollerinde oynadığı “Hayalimdeki Düğün”, korsan bir küme tarafından düğünleri basılan çiftin öyküsünü beyaz perdeye taşıyor.

Yönetmen koltuğuna Jason Moore’un oturduğu, güldürü ve aksiyon karışımı “Hayalimdeki Düğün”ün senaryosunu Mark Hammer ve Elizabeth Meriwether kaleme aldı.

DİKKAT KÖPEK VAR

Ece İşbilen Dağ ve Deniz Cem Dağ’ın direktörlüğünü üstlendiği “Dikkat Köpek Var” güldürü meraklılarını sinema solanlarına çekmeyi amaçlıyor.

Senaryosunu Memet Güzelbeyoğlu ve Caner Yalçın’ın kaleme aldığı sinemada, ödüllü eğitimli köpek Bal ile Nusret Toplar, Güney Kılınç, Memnun Güney, Onur Büyüktopçu, Buse Şen, Dilara Ortagüz ve İdeal Toplar’ın da ortalarında yer aldığı çok sayıda oyuncu rol aldı.

Yapımcı Nusret Toplar’ın 13 kısım çekilen “Dikkat Köpek Var” isimli YouTube dizisinden sinemaya uyarlanan sinemanın konusu kısaca şöyle:

“Murat Kaya, İstanbul Emniyetinin gururu olarak gösterilen polislerden biridir. İdolü olan Teoman, her şeyin sahtesini piyasaya süren ve kendisine köpek ordusu kurmak isteyen Gölge tarafından vurulur. Teoman’ın yürüttüğü ‘Gölge’ operasyonunu devralan Teoman, teşkilatın göz bebeği ve Teoman’ın biricik köpeği Bal’ı da almak durumunda kalır. Köpekler ile pek anlaşamayan Murat, kuvvetli vazifesinde Bal ile farklı maceralara atılır.”

ALİ ÇEVLİK

Erkan Bektaş, Sefa Varlıklı ve Şevki Altunbuken’in oynadığı Mahmut Baldemir’in yönettiği “Ali Çevlik”, eski bir boks şampiyonunun, Bingöl’de doruğa çıkma potansiyeli olan bir boksörü eğitmesini odağına alıyor.
Dram cinsindeki sinemanın senaryosunu, Baran Mayda ile Mahmut Baldemir kaleme aldı.

LANETLİ GÖL

Christina Ricci, Santino Barnard ve Don Durrell’in rol aldığı “Lanetli Göl”, endişe ve tansiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Chris Sivertson’un direktörlüğünü üstlendiği sinemanın konusu özetle şöyle:

“Şiddete meyilli eski kocasından kaçıp, göl kenarındaki çiftlik konutunda yeni bir hayata alışmaya çalışan Laura ve 7 yaşındaki oğlu Cody’yi, dehşetli bir dehşet beklemektedir. Hala travma yaşayan Laura ve Cody’nin, fizikî ve zihinsel sıhhatleri, vücutları tehdit altındadır.”

ORMAN

Mohsen Rabiei’nin senaryosunu yazıp, yönettiği yerli endişe sineması “Orman”, bir yaylada hazine aramaya giden gençlerin başından geçenleri husus alıyor.

Filmde, genç oyuncular Beyza Işık Önispir, Selda Yeliz Nar ve Gizem Çelebi rol aldı.

ŞEKER KIZ VE ARKADAŞLARI MACERA ADASINDA

Kiko Mistrorigo ile Celia Catunda’nın yönettiği animasyon sinema “Şeker Kız ve Arkadaşları Macera Adasında”, annesinden çalınan anıları kurtarmak için bir seyahate çıkan 8 yaşındaki kızın kıssasını beyaz perdeye yansıtacak. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir