Deprem Bölgesinde Yağmacı Polis ve Bekçi: Gözaltına Alındılar

Depremde yıkılan Hatay’da görevlendirilen bir komiser yardımcısı ve bekçi, çaldıkları depremzedelerin eşyalarıyla birlikte gözaltına alındı.

Geçtiğimiz günlerde bir emniyet müdür yardımcısı, sarsıntı bölgesine gönderilen materyalleri konutuna götürdüğü için gözaltına alınmıştı.

Emniyet güçlerinin bir yağma haberi de Hatay’dan geldi. Hatay’da polis, durumundan şüphelendiği bir aracı durdurdu. Komiser yardımcısının kullandığı araçta yapılan aramada enkaz altından alındığı iddia edilen ziynet eşyası, döviz, elektronik aygıtlar, cep telefonları ele geçirildi. Komiser yardımcısı H.G. ve yanında bulunan bekçi S.Ö. gözaltına alındı

HaberTürk’ten Zafer Samancı’nın haberine nazaran; Hatay’da misyon yapan Tokat Özel Harekat Şube Müdürlüğü polisleri Emek Mahallesi 3317 Sokak’ta durumundan şüphelendikleri bir aracı durdurdu.

Araçtaki Sakarya Emniyet Müdürlüğünde misyonlu H.G. ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde misyonlu S.Ö.’nün kuşkulu haller sergilemesi üzerine polis takımları araçta arama yaptı.

Yapılan aramada bagaj kısmında içinde çok ölçüde ziynet eşyası, döviz, cep telefonları ve elektronik aygıtların bulunduğu çanta ele geçirildi.

Gözaltına alınan komiser yardımcısı ve bekçi sıhhat denetiminin akabinde tabirleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir