Hüseyin Eroğlu: “Hedefimiz ilk 10…”

11 yıl ortadan sonra Spor Toto Üstün Lig’e dönen Samsunspor, yeni dönem hazırlıklarını sürdürüyor.

Erzurum Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarına devam eden kırmızı-beyazlılar, Muhteşem Lig’in bir öbür yeni grubu Çaykur Rizespor ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi.

Erzurum Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde oynanan karşılaşmaya Samsunspor, Szumski, Alim, Zeki, Yusuf Abdioğlu, Bennasser, Mücahit, Soner Aydoğdu, Osman, Barış, Fofana ve Tanque 11’i ile çıktı.

İlk yarıyı Fofana’nın golüyle 1-0 önde tamamlayan Samsun takımında, Okan Kocuk, Enes Albak, Satka, Bedirhan, Muhammet Ali, Soner Gönül, Celil, Cihan, Harris, Guel, Laura, Polat ve Ahmet Sağat ikinci yarı oyuna dahil oldu.

Müsabaka, Samsunspor’un 1-0’lık üstünlüğüyle noktalandı.

Hüseyin Eroğlu: “Her şey hoş gidiyor”

Hazırlık maçında futbolcularının mevcut performanslarını kıymetlendirme imkanı bulduklarını söyleyen Eroğlu, “Şu anda her şey dönem hazırlığı için yapılıyor. Çalıştıklarımızı alanda taktiksel ve fizikî olarak görmek bizim için çok değerli. Çalıştıklarımızı hangi dakikaya kadar yapıyoruz, oyuncuların kişisel maharetleriyle birlikte kadro performansını da kıymetlendirmiş oluyoruz. Rizespor karşısındaki hazırlık maçında tüm futbolcularımızı görme imkanı bulduk. İdman yükünün ağır oluşu birinci maçlarda oyuncular üzerinde tesirli oluyor. İster istemez birtakım futbolcular üzerindeki yorgunluk düzeyine çıkarabiliyor. Böylelikle her bir oyuncumuzu bu formuyla görmek istiyoruz. İlerleyen günlerde aramızdaki ekip oyun sisteminin planlanan formda olması, atak ve savunma prensiplerinin uygulaması halinde değerlendiriyoruz” dedi.

“Ligde birinci 10’nu hedefliyoruz”

Hedeflerinin bu sezon Süper Lig’de birinci 10 kadro ortasına girebilmek olduğunu aktaran Hüseyin Eroğlu, “Erzurum tesis açısından ülkü kamp imkanları sunuyor. Hava kuralları çalışma için elverişli. Bu manada mutluyuz. Biz lige yeni çıkan bir kadroyuz. 11 yıl sonra geldiğimiz bu ligin ve rakiplerin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Ligde birinci 10’nu hedefliyoruz. Hem takımımızla hem de transferlerle grubumuzu desteklemeye çalışıyoruz. Samsunspor’un çok güçlü bir taraftarı var. Samsun bir futbol şehri. Ligde tüm gruplar için gerçek bir deplasman hissettirmek istiyoruz. Bunun için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir