Kılıçdaroğlu: İkinci Kemal ile ikinci yüzyıl başlıyor

Millet İttifakı’nın İzmir mitingi Gündoğdu Meydanı’nda yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, ve İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in akabinde kürsüye Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu çıktı.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında, “Benim umudum sizlersiniz. Bir arada, birlikte Türkiye’nin içine düştüğü bu durumdan Türkiye’yi çekip çıkarmamız birlikte olacak. Birlikte yapacağız, birlikte gayret edeceğiz, birlikte sandığa gideceğiz ve Türkiye’yi aydınlığa birlikte çıkacağız” sözlerini kullandı.

“İzmir’de birinci sefer sandığa gidip oy kullanacak 215 bin 650 genç sandığa gidip oy kullanacak” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu seçimler, gençlerin kendilerini göstermeleri gereken bir seçimdir. Bu seçimler, kadın-erkek eşitliğini sağlama seçimidir. Bu seçim ayrılmak değil, kucaklaşma seçimidir. Ve bu seçimler, Türkiye’ye demokrasiyi getirme seçimidir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu:

İKİNCİ KEMAL İLE İKİNCİ YÜZYIL BAŞLIYOR: 21. yüzyılın dünyasında Türkiye’ni büyümeye, dünya ile rekabete gereksinimi var. Bunu gerçekleştireceğiz. Bir şampiyonlar ligi bulduk. Dünyanın her tarafından en faal beşerlerle birlikteyiz. Bir Kemal kurdu birinci yüzyıl geldi. İkinci Kemal ile ikinci yüzyıl başlıyor. Sizden tek isteğim sandığa gidin, oyunuzu kullanın. İzmir’de 215 bin 650 genç birinci sefer sandıkta oy kullanacak. Bu seçimler gençlerin kendilerini göstermeleri gereken bir seçimdir. Bu seçim ayrılmak değil kucaklaşmak hengame değil barışmayı getirecek seçimdir. 5 milyon 300 bin genç birinci kere sandığa gidecek ve oy kullanacak. Ben sandığa gittim ve otoriter idaresi değiştirdim diyecek çocuklarına anlatacaklar.

ŞAMPİYONLAR LİGİ KURDUK: Her şeyden kıymetlisi Türkiye’nin dünya ile rekabete gereksinimi var. Bunu yapacağız. Sizden tek isteğim sandığa gidin. Size kelam veriyorum bu ülkeye baharları kardeşliği getireceğim. Çiftçiyi toprakla barıştıracağım. Kırsalda çalışan bütün bayanların toplumsal güvenlik primini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Her bayanın toplumsal teminatı olacak. Şampiyonlar ligi kurduk. Türkiye tekrar şahlanacak. Mersin’den başlayacak ve Samandağ’a uzanan bölgede üretimler yapılacak. 5’li çeteler telaş içinde ya Kılıçdaroğlu kazanırsa diyorlar. 5’li çeteden alacağım üretene vereceğim.

MUSTAFA KEMAL’İN ÇANKAYA’SINA GİDECEĞİM: Size kelamım söz bütün hayallerinizi birlikte gerçekleştireceğiz. İşsizliğin büyük bir bela olduğunu biliyorum. Milyonlarca meskende işsiz gençlerimiz var. Bu tabloyu değiştireceğiz. 100 bin öğretmen ataması yapacağız ve köylerdeki bütün okulları açacağız. Yeni bir anlayışı yeni bir zamanı başlatıyoruz. Üretene kıymet vereceğiz. Bir siyasi tercih var dışarıdan eserler satın alınıyor hayır bunu değiştireceğiz. Benim saraylarda gözüm yok Mustafa Kemal’in Çankaya’sına gideceğim.

BU UÇAKLARI SATIP YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARI ALACAĞIZ: İklim değişikliği ile birlikte Akdeniz havzasında orman yangınları artıyor. 16 uçağı var beyefendinin. Bu uçakları satıp yangın söndürme uçakları alacağız. Bu ampul çok yakıyor kapatacağız. Halk için halkla birlikte çalışacağız. Sağ olun var olun diyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir