Mola evi ziyaret

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bir gününün önemli bir bölümünü çocuklara ayırdı. Çukurova Belediyesi’nin örnek projelerinden Mola Evi’ni ziyaret eden Başkan Soner Çetin, resim kursuna devam eden çocuklarla resim yaptı, özel çocuklarla oyunlar oynadı, Sevgi Evlerinden oyun terapisi için gelen çocuklarla sohbet etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin Türkiye’ye örnek projelerinden biri olan Mola Evi’ni ziyaret ederek günün büyük bölümünü çocuklara ayırdı.

Çukurova Belediyesi’nin özel çocukların annelerin kendilerine zaman ayırabilmesi amacıyla yaptığı Mola Evi’ne gelişinde çocukların büyük ilgisi ile karşılanan Başkan Soner Çetin, önce yaz kursları kapsamındaki resim kursuna devam eden çocukları ziyaret etti. Çocuklara kurstan memnun olup olmadıklarını soran Başkan Soner Çetin, oturup çocuklarla birlikte resim yaptı.

Başkan Soner Çetin, ardından özel çocukların bulunduğu bölüme geçti ve aileleri tarafından bir süreliğine Mola Evi’nin uzman isimlerine emanet edilen çocuklarla oyun oynadı. Çocuklarla sohbet eden, salıncakta sallanan Başkan Soner Çetin, “Mola Evi en önemli projelerimizden biridir. Özel çocukların anneleri tüm zamanlarını çocuklarına ayırmak zorunda. Kimseye emanet edemiyorlar. Biz de bu projeyi geliştirirken istedik ki; bu anneler haftanın iki günü belirli saatlerde çocuklarını bize emanet etsinler, kendilerine zaman ayırsınlar. Buradaki uzman ekibimiz bu süre içinde çocuklarımızla ilgileniyor ve her türlü ihtiyacını karşılıyor. Aileler de çocuklar da çok mutlu” dedi.

Başkan Soner Çetin’in ziyareti sırasında Mola Evi’nin misafirleri de vardı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sevi Evlerinde kalan çocuklardan bir grup oyun terapisi ve psiko terapi için Mola Evi’ne geldiler. Başkan Soner Çetin, Sevgi Evinde kalan çocuklarla da özel olarak ilgilendi. Oyun terapisi uygulamasına bir süre katılan Başkan Soner Çetin, “Çocuklar gülerse dünya güler. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlar için ne yapsak azdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir