Sürücü kurslarına yeni yıl itibarıyla zam geliyor: B sınıfı ehliyet için 8 bin lira ödenecek

Sürücü kursları fiyatlarına yeni yıl prestijiyle artırım geliyor.  B sınıfı ehliyet almak isteyen şoför adaylarının harç ve kurs fiyatıyla birlikte yapacakları ödeme 2023’te 8 bin liraya çıkacak. B sınıfı şoför dokümanı harcı ise, bin 116 liradan 2 bin 489 liraya yükselecek.

Edirne’de sürücü kursu işleten Sebahattin Tarzı, bugün yaptığı açıklamada, aralık ayı kurslarının dolduğunu tabir ederek, yeni kayıtların 2023’e kalacağını söyledi. 

Tarzı, şunları kaydetti:

“Yeni yıla kadar öğrenci adaylarımız bayağı ağırdı. Sebebi de her yılbaşı itibariyle fiyatlarımızı yeniliyoruz. Harçlar değişiyor. Bu sebeple yoğunluk yaşadık. Bundan sonra aralık periyodu de doldu, bütün kurumlarımız kümelerini doldurdu. Bundan sonraki kayıtlarımız ocak ayı için yapıyoruz. Ocak’ta alışılmış malum yeni fiyat ve yeni harç ölçüleriyle kaydolacak arkadaşlarımız. B sınıfı sürücü kursu ehliyeti 4 bin 850 liraydı. Artık 8 bin lira oldu. Bizde her araç için ehliyet imtihanları var. Fakat B sınıfı yoğunlukta olduğu için B sınıfını örnek verdim. Bu kadar maliyet artışının yanında sürücü kursu da yaşamak, sağlıklı hizmet verebilmek için bu fiyatı uygulamak zorunda kalıyoruz.” (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir