Adnan Oktar’ın oturduğu malikâne fahiş fiyata satıldı… Kozmik malikâne artık Rus milyardere ait

Adnan Oktar’ın İstanbul Vaniköy’de yıllardır kiracısı olduğu ünlü malikânenin geçtiğimiz yıl ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç’e satıldığı argüman edilmişti. Lakin alıcının Abramoviç olmadığı ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi’nden Fatma Aksu’nun edindiği bilgilere nazaran, mülkiyeti Mustafa Cüre’ye ilişkin olan 10 dönümlük yerdeki iki villa, İngiltere merkezli Pure Fueloil isimli şirketin sahibi Boris Borisenko tarafından 26 milyon dolara satın alındı.

AĞAÇLARIN ORTASINDA GİZLİ

Vaniköy sırtlarındaki villalar Anadolu Yakası’ndaki kıyı yolundan ve komşu binalardan bakıldığında ağaçların arkasında kaldığı için görünmüyor. Villaları görmek için Arnavutköy Sahili’nden karşıya bakmak gerekiyor. Villaların panaromik bir Boğaz görünümü var.

‘KOZMİK MALİKÂNE’ OLARAK BİLİNİYOR

Evler, Adnan Oktar’ın kiracı olması, kapıda silahlı güvenliklerin nöbet tutması ve gelip giden lüks otomobiller nedeniyle bölgede ‘kozmik malikâne’ olarak biliniyor.

FİYATI EMSALLERİNİN ÜZERİNDE

Boğaz’ın emlakçılarından Bosforce’un Yönetici Ortağı Ulvi Özcan, Vaniköy 928 ada, 3 parselde yer alan arazi ve villalarda 2022’nin ocak ayında bedel tespiti yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
“Boğaz’da bu büyüklükte çok fazla arsa ve bu nitelikte fazla mülk bulunmuyor. Geçen yıl, kelam konusu yerin satışı için kıymet tespiti yapmak üzere davet edildim. Bizim o vakit satılabilir fiyat olarak verdiğimiz sayı 13-14 milyon dolar aralığında bir sayıydı. Bizim verdiğimiz sayısı azımsayıp ‘20 milyon dolar istiyoruz’ demişlerdi. Bedelinin oldukça üzerinde satıldı.”

ADNAN OKTAR’A 8 BİN 658 YIL CEZA VERİLMİŞTİ

Adnan Oktar Silahlı Kabahat Örgütü’ne yönelik operasyonun akabinde 72’si tutuklu 215 sanık yargılanmıştı. Adnan Oktar ile örgüt yöneticisi oldukları öne sürülen 13 sanık, ‘örgüt yöneticiliği’, ‘cinsel istismar’, ‘eğitim hakkının engellenmesi’, ‘eziyet’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘kişisel dataların kaydedilmesi’ kabahatlerinden başka farklı 8 bin 658 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. 106 sanığa ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ hatasından 4.5’er yıl, 8 sanığa ‘örgüte yardım etme’ kabahatinden 3’er yıl mahpus cezası verilmişti.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü grupları, uzun süren araştırmaların akabinde Adnan Oktar Silahlı Hata Örgütü’ne yönelik 11 Temmuz 2018 günü eşzamanlı operasyon başlatmıştı. Operasyonun amacındaki en kilit noktalardan biri olarak Adnan Oktar’ın bayan ve erkek müritleriyle yaşadığı Kandilli Vaniköy’deki villa bulunuyordu. Özel harekât polisleri dayanaklı gruplar villaya girerken, Adnan Oktar villanın gerisinde bulunan bilinmeyen geçitten kaçmış, kaçtığı aracın önü Sarıyer’de kesilerek yakalanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir